CERTYFIKATY ISO 9001, ISO 3834

Zrealizowane inwestycje

Kotłownia parowa w Kozietułach k/ Grójca

REALIZACJE 2006-2007 r.

Kotłownia parowa dla zakładów przemysłu spożywczego EMIG o wydajności łącznej 4 800 kg/h pary i ciśnieniu 10 bar opalana gazem ziemnym GZ-50 i olejem opałowym lekkim.
W tym zakładzie para dla celów produkcyjnych w ilości 1 600 kg/h powstawała w kotłowni kontenerowej opalanej olejem opałowym lekkim.
Wykonana modernizacja, w czasie nieprzerwanej pracy zakładu, polegała na ustawieniu w wydzielonym pomieszczeniu, kotła parowego z ekonomizerem o wydajności pary 3 200 kg/h przy ciśnieniu 10 bar opalanego gazem ziemnym GZ-50 wraz z modułem przygotowania wody zasilającej i stacją uzdatniania wody dla kotła parowego.
Zwiększone zapotrzebowanie na parę technologiczną wynikało z rozbudowy zakładu.
Od kolektora w nowej kotłowni wykonano rurociągi technologiczne ze stali nierdzewnej doprowadzające parę do urządzeń produkcyjnych oraz do istniejącego kolektora.
Po uruchomieniu nowej kotłowni, kocioł parowy stary przeniesiono z kotłowni kontenerowej do pomieszczenia kotłowni wykonanej w ramach modernizacji. Zbiornik oleju ustawiono na miejscu przygotowanym (fundamenty) przez Inwestora. Obecnie kotłownia pracuje korzystając z gazu ziemnego GZ-50. Dwa kotły połączone wspólnym kolektorem pokrywają skutecznie zmienne zapotrzebowanie zakładu na parę. Paliwo rezerwowe - olej opałowy lekki - doprowadzono do obu palników zainstalowanych kotłów.

Zakres wykonanych prac: dostawa materiałów (bez kotła parowego i modułu przygotowania wody zasilającej) z montażem.

Inwestor:
EMIG Sp. z o.o.
Kozietuły
05-640 Mogielnica
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.emig.pl

 

Adres

ul. Towarowa 15, 58-100 Świdnica

(+48) 74 856 81 88

best@systemy-grzewcze.pl

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Na skróty

O nas

Realizacje

O firmie

Kontakt

RODO

 

©2019 BEST Systemy-Grzewcze. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt Art Open Studio Reklamy