W związku z otrzymaniem finansowania w ramach konkursu "Schemat 1.2.C.b Usługi dla przedsiębiorców - "Bon na innowacje", zwracamy się do wszystkich zainteresowanych podmiotów świadczących usługi badawczo-rozwojowe o przesłanie oferty cenowej.
W związku z otrzymaniem finansowania w ramach konkursu "Schemat 1.2.C.b Usługi dla przedsiębiorców - "Bon na innowacje", zwracamy się do wszystkich zainteresowanych podmiotów świadczących usługi badawczo-rozwojowe o przesłanie oferty cenowej.
W tym roku, prawie 180 przedstawicieli wybranych zakładów, naukowców, jak i specjalistów – doradców z zakresu utrzymania ruchu, na co dzień pomagających rozwiązywać problemy w branży spożywczej, wzięło udział w 14 edycji Konferencji.
W dwudniowym programie znalazły się m.in.: 4 sesje wykładowe, debata poświęcona strategiom i metodologiom w UR, warsztaty: „Inżynierska ocena ryzyka dla praktyków” zakończone wycieczką do fabryki PepsiCo w Tomaszowie Mazowieckim.
– Była to świetna okazja do wymiany doświadczeń i utrwalenie przekonania, że właściwe UR to niezbędny koszt, jaki musimy ponieść, żeby po prostu mieć święty spokój w swoim zakładzie.
Bardzo dziękuję organizatorom za możliwość zaprezentowania mojej firmy, jak również wszystkim osobom za odwiedzenie naszego stoiska podczas konferencji – do zobaczenia.
22 kwietnia to Dzień Ziemi. W BEST Systemy Grzewcze dbamy o naszą planetę.
Odpowiedzialność za środowisko naturalne wpisana jest w naszą strategię CSR
https://systemy-grzewcze.pl/pl/odpowiedzialnosc-biznesowa
25 lutego 2022 r. w Centrum Konferencyjnym „Wrocławski Park Przemysłowy” z inicjatywy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. została powołana Dolnośląska Dolina Wodorowa. Nasza firma znalazła się w elitarnym gronie 24 podmiotów, które podpisały akt założycielski.
Celem Stowarzyszenia Dolnośląskiej Doliny Wodorowej jest wspieranie rozwoju gospodarki wodorowej, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru województwa dolnośląskiego oraz województw sąsiadujących z tym regionem.
Dolnośląska Dolina Wodorowa wykorzysta potencjał badawczo-naukowo regionu, w celu podejmowania m.in. innowacyjnych przedsięwzięć naukowych, technologicznych, przemysłowych oraz projektów inwestycyjnych, których celem jest budowa wspólnych łańcuchów wartości gospodarki wodorowej. Ponadto Dolnośląska Dolina Wodorowa poprzez swoje działanie będzie propagowała postawy proekologiczne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców i społeczności lokalnych.
- Rola wodoru w gospodarce, a szczególnie jego potencjał dekarbonizacji przemysłu, ciepłownictwa i transportu rosną. Uwzględnienie technologii wodorowych w polityce rozwojowej państwa, ich doskonalenie, budowa kompetencji oraz tworzenie polskich produktów eksportowych jest strategicznym wyzwaniem i wymaga podejścia opartego na łańcuchu dostaw. Skrócenie odległości między centrami podaży a popytu, integracja sektorów, znalezienie partnerów biznesowych i optymalizacja procesów i kosztów, to konkretne możliwości, jakie zyskujemy tworząc doliny wodorowe – ocenia wiceminister Ireneusz Zyska.
Doliny wodorowe są dostosowywane do specyficznych regionalnych warunków i ogólnych celów projektów, w związku z czym nie ma jednego uniwersalnego modelu. Aby mówić o dolinie wodorowej, powinny być jednak spełnione cztery kluczowe warunki:
Obecnie na świecie jest 36 dolin wodorowych, z czego 20 w Europie. Zgodnie z „Polską Strategią Wodorową do 2030 roku”, która została przyjęta przez rząd w listopadzie 2021 roku, w Polsce powstaje co najmniej 5 dolin wodorowych. Natomiast zgodnie ze „Strategią Wodorową UE” z 2020 roku polskie doliny wodorowe mają być elementem Europejskiego Ekosystemu Wodorowego. Polski Ekosystem Innowacji Dolin Wodorowych ma obejmować innowacyjne przedsięwzięcia przemysłowe i wieloletnie projekty inwestycyjne o dużej skali, które będą realizowane w ramach określonego obszaru geograficznego.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska na XIV Konferencji Naukowo-Technicznej „Utrzymanie Ruchu W Przemyśle Spożywczym”, która odbędzie się w dniach 09-10.03.2021 r. w Wolborzu k. Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie wspólnie z firmą LOOS Centrum sp. z o. o. będziemy do Państwa dyspozycji.
W trakcie Konferencji mogą Państwo porozmawiać z naszymi ekspertami oraz dowiedzieć się o najnowszych trendach technologicznych związanych z konwersją energii. Zapraszamy również do wysłuchania naszej prezentacji w drugim dniu konferencji w panelu III: „ Efektywność i … jeszcze raz efektywność”.
Uczestnikami Konferencji są: kadra inżynieryjno-techniczna rozlewni wód i soków, zakładów spirytusowych, browarów, mleczarni, zakładów mięsnych i przetwórstwa owocowo-warzywnego, firmy proponujące nowoczesne urządzenia, technologie i rozwiązania systemowe, niezbędne do funkcjonowania nowoczesnych działów utrzymania ruchu.
W programie znajdziemy sesję wprowadzającą, 4 panele tematyczne, WARSZTATY/AKADEMIĘ BMP oraz wycieczkę techninczną do zakładu Gospodarza Honorowego - PepsiCo w Tomaszowie Mazowieckim.
Wydarzenie odbędzie się w Jachrance, a Gospodarzem Honorowym tej edycji jest zakład PepsiCo, który znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim.
Program Konferencji jest dostępny pod linkiem: Program (kierunekbmp.pl)
Rejestracja uczestników: BMP - rejestracja online (e-bmp.pl)
Pod takim hasłem odbędzie się 07.12.2021 r. w Pałacu Łagów w Zgorzelcu „ I Międzynarodowe Forum Wodorowe”.
Organizatorem wydarzenia będą przedstawiciele Dolnośląskiej Doliny Wodorowej. Podczas forum omawiane będą aktualne i kluczowe zagadnienia dla strategii transformacji energetycznej w kierunku gospodarki wodorowej. Wśród partnerów wydarzenia znajdują się między innymi Zgorzelecki Klaster Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej, Krajowa Izba Klastrów Energii, Instytut Fraunhofera, Hynfra oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Oczywiście nie zabraknie tam przedstawicieli BEST. Serdecznie zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia online m.in. przez Muzyczne Radio, WysokieNapiecie.pl, Klastry.org.pl, SmartGmina.pl, Zgorzelec.info, Bogatynia TV.
Od 2014 roku firma BEST Systemy Grzewcze weszła w skład Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i w 2016 roku przeniosła się do nowoczesnej siedziby przy ulicy Towarowej 15 w Świdnicy.