Science
W DNA działalności BEST Science wpisana jest innowacja. We współpracy z uczelniami technicznymi i ośrodkami naukowymi w całym kraju pragniemy rozwijać i badać nowoczesne technologie. Bierzemy również udział w licznych konferencjach i targach.
Do aktualnych projektów badawczych, w których bierzemy udział należą:
Jesteśmy również członkiem Klastra Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych (KTW CTW), Polskiej Platformy LNG, Izby Gospodarczej Gazownictwa, w ramach których podejmujemy dalsze kroki w rozwoju branż, w których działamy.
Do aktualnych projektów badawczych, w których bierzemy udział należą:
- Innowacyjne wymienniki kriogeniczne
- Nowatorskie technologie spawalnicze
- Optyczne systemy pomiaru i detekcji gazów
- Skanowanie multispektralne produktów w celu kontroli jakości
- Prace nad wykorzystaniem nowych metod skraplania gazu ziemnego
- Projekt zwiększenia dostępności punktów ładowania aut elektrycznych – mikrogeneracja
- Prace nad poprawą efektywności produkcji wodoru w procesie elektrolizy i reformingu parowego metanu
- Testy z wpływem wody o zwiększonej zawartości tlenu singletowego na bakterie rozkładające materię organiczną
- Implantacja jonowa metali
Jesteśmy również członkiem Klastra Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych (KTW CTW), Polskiej Platformy LNG, Izby Gospodarczej Gazownictwa, w ramach których podejmujemy dalsze kroki w rozwoju branż, w których działamy.
Environment
W celu ochrony naszego środowiska naturalnego opracowaliśmy technologię przetwarzania tworzyw sztucznych polimerowych z odpadów komunalnych i poprodukcyjnych.
Niezależnie od zastosowania, po pewnym czasie użytkowania, stają się one problemem. Jako odpady uznawane są obecnie za jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Stwarzają istotne zagrożenie ekologiczne na całym świecie.
Poliolefiny stanowią obecnie ponad 80% zużywanych globalnie tworzyw. Polietyleny i polipropyleny stanowią ok. 7% odpadów komunalnych. W Polsce aktualnie trafia na składowiska odpadów ok. 860 tys. ton tworzyw poliolefinowych rocznie. Cechują się one dużą odpornością na działanie czynników chemicznych i biologicznych. Ze względu na wysoki stopień hydrofobowości, dużą masę cząsteczkową oraz brak aktywnych grup chemicznych ulegają bardzo powolnej biodegradacji i będą zalegały w miejscach ich składowania nawet przez setki lat.
Jako firma oferujemy gotowe i kompletne instalacje do przetwarzania nieużytecznych i uciążliwych tworzyw sztucznych polilefinowych w paliwa płynne lub wosk polimerowy. Dzięki procesowi krakingu w reaktorach katalitycznych powstają utwardzone granulki, które mogą mieć zastosowanie, jako dodatek modyfikujący masy bitumiczne lub mogą zostać wykorzystane w procesach energetycznych.
Przy dalszym krakingu i separacji ciężkich frakcji węglowodorowych, produktem finalnym stają się frakcje oleju napędowego i benzyn. Po procesie oczyszczania i uszlachetniania spełniają one parametry zgodne z normami dla paliw płynnych.
Jeżeli jesteś zainteresowany tą technologią, wypełnij formularz kontaktowy: https://systemy-grzewcze.pl/pl/kontakt-pl