CERTYFIKATY ISO 9001, ISO 3834

Zrealizowane inwestycje

Kotłownia wodna w Ścinawce Średniej k/ Kłodzka

REALIZACJA 2008 r.

Z powodu niezrealizowania zamierzeń dotyczących rozbudowy zakładu i zbyt małego zapotrzebowania na energię cieplną nastąpiło wyłączenie istniejących kotłów węglowych typu WR 2.5-0.35 o łącznej mocy nominalnej 8,55 MW.

W budynku kotłowni obecnie zainstalowane zostały dwa kotły wysokotemperaturowe firmy LOOS International utrzymujące stały parametr sieci na poziomie 140/70 °C.
Są to nowoczesne jednostki płomienicowo – płomieniówkowe, wyposażone fabrycznie w pełną automatykę i armaturę kontrolno-pomiarową i zabezpieczającą oraz układ zabezpieczenia minimalnej temperatury powrotu z pompą obiegu kotłowego i trójdrogowym zaworem mieszającym.

Obieg w sieci wymusza układ dwóch pomp przełączanych automatycznie w razie awarii oraz co pewien okres czasu, o wydajności regulowanej płynnie poprzez falownik sterowany założoną różnicą ciśnień.

Stabilizację ciśnienia i uzupełnianie wody w zładzie zapewnia układ pomp stabilizująco – uzupełniających oraz zawór upustowy współpracujący ze zbiornikiem wody uzdatnionej.

Zastosowanie pełnej automatyki w kotłowni daje możliwość użytkownikowi systemu podgląd parametrów pracy każdej jednostki i wykrycia ewentualnych błędów w celu ich skorygowania.

Inwestor:
ZETKAMA Spółka Akcyjna
ul. 3 Maja 12
PL 57-410 Ścinawka Średnia
www.zetkama.com.pl

 

Adres

ul. Towarowa 15, 58-100 Świdnica

(+48) 74 856 81 88

best@systemy-grzewcze.pl

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Na skróty

O nas

Realizacje

O firmie

Kontakt

RODO

 

©2019 BEST Systemy-Grzewcze. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt Art Open Studio Reklamy